Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Tetor 3, 2017

Kosova nënshkruan memorandumin për gaz e energji

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka po merr pjesë në takimin e nivelit të lartë të iniciativës për Konektivitet me Gaz të Evropës Qendrore dhe Juglindore (CESEC)  që po mbahet në kryeqytetin e Rumanisë - Bukuresht, me ç’rast palët…

Shpërthen një bombol gazi në Lezhë

Një bombol gazi ka shpërthyer mëngjesin e kësaj të marte në një banesë në Kurbin të Lezhës, ku për pasojë ka mbetur e plagosur një prej banorëve të shtëpisë. Sipas të dhënave të fundit, ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:40. Nga shpërthimi…

Ekonomia saudite tkurret prej prodhimit të naftës

Ekonomia e Arabisë Saudite ka treguar tkurrje në 2 tremujorë radhazi për të parën herë që prej krizës financiare globale, ndërkohë që mbretëria përballet me çmime të ulëta të naftës dhe përpjekjet e bizneseve për të përballuar reformat…

Çmimet e naftës në rënie

Gjatë ditës të sotme, çmimet e naftës janë regjistruar në rënie, për të dytin sesion me radhë, si pasojë e frikës që buron nga mbingarkesa e tregut. Në këtë rubrikë ju njohim me ndryshimin e çmimit të naftës në tregjet ndërkombëtare dhe ju…

TAP planifikon 800 mln euro për Shqipërinë

Konsorciumi për ndërtimin e Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) planifikon të investojë gjithsej 800 milionë euro në Shqipëri përgjatë viteve 2017-2018, bëri të ditur menaxheri i TAP për Shqipërinë, Shkëlqim Bozgo. Në tërësi, projekti TAP…

ERE, metodologji të re për përcaktimin e çmimeve

Çmimet e Energjisë Elektrike ndaj konsumatorëve të pakicës do të përcaktohen sipas një metodologjie të re që është në proces miratimi nga Enti Rregullator i Energjisë Elektrike. Metodologjia e re do të marrë në konsideratë një konfigurim…

Kosovë, shtrenjtimi i energjisë maskohet me dy tarifa

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të shprehin pakënaqësitë e tyre për çmimin e lartë të energjisë elektrike. Sipas tyre, me uljen e temperaturave do të rritet niveli i konsumit, rrjedhimisht edhe do të “fryhen” faturat për pagesën e…