Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Shtator 25, 2017

Importi i energjisë, KESH kërkon më shumë

Korporata Elektroenergjitë Shqiptare hapi procedurën për importin e energjisë në muajin tetor. Në dokumentet e kësaj procedure rezulton se kërkohet një sasi të paktën 4500 MW më e lartë se në muajin paraardhës. Në të njëjtën ditë duket…

Suksesi i reformës garantoi furnizimin me energji

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri shoqëruar nga Administratori i Operatorit të Shpërndarjes Adrian Çela ndoqën nga afër punimet që po kryhen për rinovimin e rrjetit elektrik në zonën e Laprakës. Investimi prek zonën e…

Lushnjë, godet punonjësin e OSHEE, arrestohet

Një 57-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Lushnjë pasi k goditur punonjësine  e OSHEE. Gëzim Koçiu, 57 vjeç, banues në Lushnje u arrestua në flagrancë nga policia pasi goditi për shkak të detyrës punonjësin 58 vjeçarë të OSHEE me…

OSHEE kursen miliona nga importi

Rritja e prodhimit vendas dhe rënia e konsumit nga nivelet rekord të verës kanë përmirësuar situatën energjetike në vend. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë deklaroi se për muajin e ardhshëm do të blejë vetëm 225 mijë megavat…

Administratori i OSHEE, intervistë për TCH

Administratori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, z.Adrian Cela, në një intervistë dhënë TCH, ka deklaruar se suksesi i reformës për rimëkëmbjen e sektorit energjetik, garantoi furnizimin me energji në kushtet e një…

Zhvillimet në tregjet e naftës

Gjatë ditës së sotme, nafta me shumicë në dy portet e vendit shitet me 143.80 lekë për litër, në rritje me 0.22% në krahasim me sesionin e kaluar. Çmimi i pasqyruar është aktual dhe i referohet vetëm ditës së sotme. Luhatjet në çmimin e…

Tesla is building the world’s biggest battery

By the end of the year, the state of South Australia will be home to the world’s biggest battery, if Elon Musk and Tesla make good on an ambitious commitment. The battery installation will be hooked up to a 99-turbine wind farm (which is…