Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Shtator 5, 2017

OSHEE: Shtyhet afati i pagesës me këste

Me propozim të OSHEE, Këshilli Mbikqyrës miratoi shtyrjen e afatit për skemat lehtësuese të pagesës me këste për abonentët familjarë dhe jo-familjarë. Konkretisht u vendos afati i vlefshmërisë deri me 31 Dhjetor 2017, të së drejtës për…

Italianët i tremben gazsjellësit TAP

Ndryshe nga vendet e tjera të përfshirë në projektin e Korridorit Jugor të Gazit, ku TAP është pritur si një investim madhor jo vetëm për gazifikimin, por mbi të gjitha për ekonominë, në Itali ky projekt ka hasur gjithmonë kundërshtime.…

SHBA, rritet nafta, rihapen rafineritë

Çmimet e naftës u regjistruan në rritje të ndjeshme gjatë sesionit të së martës, duke marrë shtysë nga normalizimi gradual i situatës në shtetet e bashkuara të Amerikës. Pas stuhisë së fuqishme që goditi vendin, rafineritë kanë rinisur…

MEI njofton dy konçesione të tjera HEC-esh

Dy konçesione të tjera për hidrocentrale të vegjël janë njoftuar nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë. Kjo e fundit ka hapur garën për dy vepra hidrike që do të ndërtohen në lumin e Suhës, në qarkun e Gjirokastrës. Hidorcnetralet do…

Elbasan, bllokohen 15 karburante

Rreth 15 pika tregtimi të karburanteve janë bllokuar këtë të hënë nga Bashkia e Elbasanit . Aksioni erdhi pasi subjektet në fjalë nuk kishin paguar detyrimet për të ushtruar aktivitetin e tyre. Bashkia e Elbasanit u la afat një javë…

Toshiba në probleme financiare

Konglomerati i njohur japonez “Toshiba” ka shënuar një humbje neto prej 965,7 miliardë jenësh (8,8 miliardë dollarë) në pasqyrën financiare të vitit të kaluar. Kompania 142-vjeçare ka të ngjarë të përjashtohet nga Bursa e Tokios (TSE),…