Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Maj 16, 2017

Korçë, shpërthen bombola e gazit në banesë

Një bombol gazi ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në një banesë në qytetin e Korçës si pasojë e të cilit ka mbetur i plagosur një 63- vjeçar. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 4 në banesën e 63- vjeçarit me inicialet E.P. 63-…

KEDS planifikon të investojë në Malishevë

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji elektrike (KEDS) ka planifikuar që këtë vit të realizojë disa projekte në Malishevë. Investimet do të realizohen kryesisht në disa fshatra, por edhe brenda në qytet. Zyrtarët e…

Nafta, zhvillimet në treg

Rritja e çmimeve të naftës në tregjet ndërkombëtare gjatë sesionit të së Hënës si dhe zhvlerësimi i dollarit amerikan ndaj monedhës vendase kanë gjeneruar një rënie të lehtë të çmimeve te naftës  në tregun me shumicë në vend. Gjatë…

OPEC dhe Rusia shtyjnë shkurtimin e prodhimit

Arabia Saudite dhe Rusia, prodhuesit më të mëdhenj botëror të naftës, kanë rënë dakord për të zgjeruar programin e reduktimit të prodhimit edhe për nëntë muaj të tjerë deri në mars të 2018-ës, për të frenuar mbiofertën në tregje dhe për të…

Vazhdon rritja e çmimeve të naftës

Edhe gjatë mëngjesit të të ditës së sotme çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rritje. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.4 për qind dhe u tregtuan me 49.03 dollarë për fuçi. Treguesit…