Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Prill 10, 2017

Turqi, rritet 17 herë importi i arit

Turqia rriti me 17 herë importin e arit, duke e çuar në 28.2 tonë në muajin mars. Qytetarët iu përgjigjën kështu kërkesës së Presidentit Rexhep Tajip Erdogan për të blerë ar në vend të dollarëve, si masë për t’u mbrojtur nga rreziku i…

BB: Shqipëria të mendojë për rritjen pas TAP

Më 2016, investimet private në projektet e mëdha të infrastrukturës kanë nxitur rritjen ekonomike në Shqipëri (kryesisht në sektorin e energjisë) dhe Bosnjë-Hercegovinë (energji dhe turizëm). Për Serbinë, rol parësor kanë luajtur investimet…

Rriten Brent dhe WTI

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rritje mëgjesin e ditës së sotme. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikanë, WTI, u rritën me 25 cent ose me 0.49 për qind dhe u tregtuan me 52.49 dollarë për fuçi. Treguesit referencë…

Nafta në rritje, Siria ushqen marshimin

Përshkallëzimi i konflikteve në Siri, si dhe të dhënat e fundit që flasin për një rritje të kërkesës globale për arin e zi kanë përforcuar edhe më shumë “marshimin” e çmimeve të naftës, që ka filluar që prej fillim-javës së kaluar.…