Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Mars 31, 2017

Kosova miraton marrëveshjen energjitike me Shqipërinë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 93 vota për dhe as një kundër kanë miratuar marrëveshjen e bashkëpunimit Kosovë – Shqipëri në Fushën e energjetikes. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, duke prezantuar projektligjin për…

Bien çmimet e naftës

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rënie mëngjesin e kësaj të premteje. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.5 për qind dhe u tregtuan me 50.09 dollarë për fuçi. Treguesit referencë për naftën e…

CEZ, kallëzohet penalisht Sali Berisha

Sali Berisha kallëzohet penalisht nga juristi i OSHEE Romeo Kara për abuzimet në privatizimin e Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes tek CEZ. Në kallëzimin penal që Report Tv disponon, Kara liston të gjitha shkeljet që Berisha dhe të…

Si u vodhën 6.5 mld lekë nga CEZ

Prokuroria e Tiranës zbardh skemën se si dy ish-zyrtarët e CEZ Shpërndarje mes tyre dhe Josef Hejsek në bashkëpunim me Kastriot Ismailajn kanë vjedhur 6.5 miliardë lekë. Sipas hetimeve këto para janë paguar dhe pse bordi i CEZ kishte…

Banka botërore viziton Fierzën

Delegacioni me drejtues të Bankës Botërore viziton Hidrocentralin e Fierzës Një delegacion i Bordit Drejtues të Bankës Botërore, nën shoqërimin e zt. Pagano (Drejtor Ekzekutiv për Shqiperine, Greqinë, Italinë, Maltën dhe Portugalinë) dhe…

Tremujori IV 2016, eksporti metaleve në rritje

Eksportet e grupit të mineraleve dhe lëndëve djegëse kanë ndërprerë tendencën rënëse në tremujorin e fundit të vitit 2016. Sipas të dhënave nga Instituti i Statistikave, në tremujorin e katërt të vitit të kaluar eksportet e këtij grupi…

OST anëtarësohet në ENTSO-E

Asambleja e Përgjithshme miratoi vendimin për antarësimin e OST sh.a. në ENTSO-E. Operatori shqiptar i transmetimit bëhet kështu pjesë e organizatës evropiane të operatorëve të transmetimit të energjisë elektrike. Vendimi i sotëm finalizon…