Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Shkurt 23, 2017

Tregjet e naftës sot

Rënia e çmimeve të naftës në tregjet ndërkombëtare gjatë sesionit të së Mërkurës është  reflektuar edhe në tregun me shumicë në vend gjatë ditës së sotme. Gjatë sesionit të sotëm, nafta me shumicë në dy portet e vendit shitet me 145.64 lekë…

MEI: Takim me përfaqësues të grevistëve të Zharrëzës

Në kuadër të transparencës ndaj medias dhe opinionit publik, Ministria e Energjisë dhe Industrisë informon sa vijon lidhur me zhvillimet më të fundit referuar çështjes së protestës dhe grevës së banorëve të fshatit Zharrëz. Me datë…

EU allocates 14 mln euro to TAP route

European Commission will allocate 14 million euro for the Trans-Adriatic Pipeline. This fund will be used for research in archaeological areas, thus ensuring their protection from construction works for the TAP pipeline that will transport…

Gazsjellësi IAP fillon për 2-3 vite

Punimet për ndërtimin e gazsjellësit adriatiko-jonian mund të fillojnë në harkun e dy-tre viteve të ardhshme, deklaroi ministrja malazeze e ekonomisë, Dragica Sekulic, e cila ndodhet në Baku gjatë punimeve të takimit të tretë ministerial të…

Në SHBA bien rezervat dhe importi i naftës

Çmimet e naftës u regjistruan në rritje prej rreth 1% në orët e para të sesionit të së Enjtes duke zhbërë kështu një pjesë të humbjeve të pësuara gjatë sesionit të djeshëm. Rritja vjen si pasojë e të dhënave surprizë që flasin për një…

Vazhdon rritja e çmimeve të naftës

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rritje mëngjesin e kësaj të enjteje. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.8 për qind dhe u tregtuan me 54.04 dollarë për fuçi. Treguesit referencë për naftën…