Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Tetor 3, 2016

Makinat elektrike, për një transport të gjelbër

Sipas, një vlerësimi të fundit të Agjencisë Evropiane të Mjedisit (EEA), shtimi i përdorimit të makinave elektrike në Europë, do të sjell në mënyrë të konsiderueshme reduktimin e emetimeve të gazeve serë. Sipas Hans Bruyninckx, Drejtor…

TAP begins pipeline construction in Albania

The Trans Adriatic Pipeline (TAP) AG marked the start of pipeline construction in Albania. The occasion was marked by an inauguration ceremony near the town of Fier, attended by the Prime Minister of Albania, Edi Rama, Minister of Energy…

Prodhimi i naftës nga OPEC arrin nivele rekord

Në një kohë kur investitorët nuk dinë çfarë pozicioni të hapin mbi naftën dhe vetëm spekulimet po japin konkluzione mbi çmimet, një sondazh i Reuters tregon se prodhimi i naftës nga OPEC, ka gjasa të ketë arritur nivelin më të lartë në…

Punëtorët e larguar bllokojnë punën e KEDS

Më shumë se 20 punëtorë të KEDS-it të larguar nga puna ditë më parë, kanë mbyllur sot në mëngjes dyert kryesore të KEDS-it në Distriktin e Mitrovicës, duke pamundësuar kështu punën në këtë distrikt. Ata kanë protestuar kundër largimit…

Veseli: Javën tjetër ligji për Trepçën

Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci e kane vizituar minierën e Trepçës, ku së bashku me udhëheqësit kanë shkuar 800 metra nën tokë. Veseli nga atje tha se deri në fund të javës tjetër do të…

Tiranë, bie shtylla e tensionit

Një shtyllë tensioni është rrëzuar në mes të rrugës duke bllokuar kalimin e mjeteve. Mësohet se një kamion i tonazhit të rëndë ka prekur telat e energjisë dhe për pasojë ka rrëzuar në tokë shtyllën. Pamjet kanë mbërritur në “Ti Raporton”…

Gjiknuri: Të maksimizojmë përfitimet e vendit nga TAP

Trans Adriatic Pipeline (TAP) AG shënoi fillimin e ndërtimit të pjesës tokësore të gazsjellësit në Shqipëri me shtrimin e tubacioneve. Kjo ngjarje u shënua nga një ceremoni në afërsi të qytetit të Fierit, ku morën pjesë Kryeministri i…